Z OSTRAVY

Ostravská divadelní scéna se rozrůstá

V Ostravě vzniká další divadelní prostor, provozovat jej v bývalém Bulharském kulturně osvětovém klubu Ostrava bude improvizační spolek Odvaz. Půjde o první kamenné improvizační divadlo v Česku, otevřít se má v únoru příštího roku, řekl za divadlo Vladislav Kos.

bulharsky-klub

Divadelní spolek Odvaz už funguje 15 let a věnuje se výhradně improvizaci. Dosud jeho členové vystupovali v klubech či na festivalech. Prostor vhodný pro otevření kamenného improvizačního divadla herci hledali poslední dva roky. „Jednání s komerčními subjekty se nedařila, i když dvakrát jsme už byli blízko. Dokonce jsme měli už jednou zpracovaný projekt,“ řekl Kos.

Úspěch soubor slavil až před časem, když se dohodl se členy bulharského klubu, který opustila dosavadní pronajímatelka. „Prostor nyní chceme zrekonstruovat. Nepůjde o žádné stavební úpravy, projekt bude zahrnovat opravu osvětlení, ozvučení a další úpravy v interiéru,“ popsal Kos. Práce si podle něj vyžádají náklady okolo 300.000 korun.

v

První představení v nových prostorách soubor odehraje v únoru příštího roku. V té době se bude otevírat další nové divadlo, které v budově bývalého kina Mír v Ostravě-Vítkovicích zakládá herec Komorní scény Aréna Albert Čuba. Hrát se tam budou bulvární komedie i náročnější kusy.

Zdroj: ČTK

DALŠÍ ČLÁNKY Z KATEGORIE Z OSTRAVY