Z OSTRAVY

V Ostravě se na GREEN LIGHT Startup Show představí osm zbrusu nových startupů

Ve čtvrtek 12. dubna se na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava uskuteční již 5. finální Startup Show, která je vyvrcholením programu na podporu podnikání GREEN LIGHT. Tříměsíčního intenzivního programu se od ledna účastnilo šestnáct inovativních podnikatelských projektů, závěrečné Startup Show se však zúčastní jen osm nejlepších. Veřejnosti se tak poprvé představí nové projekty z oblasti zdravotnictví, cestování nebo využití umělé inteligence v praxi.

Letos se nám do GREEN LIGHT Akcelerátoru přihlásilo 38 projektů. Z těch jsme vybrali 16 nadějných nápadů, jejichž autoři dostali šanci posunout se od nápadu k reálnému businessu. Uspělo 8 projektů, které úspěšně prošly intenzivním tříměsíčním programem a jejich autoři tak během workshopů a osobních konzultací dále rozvíjeli svůj produkt. Jsou z různých oblastí –  jedná se např. o unikátní nosič na horská kola, zdravotnickou pomůcku pro plastické chirurgy, osobní měřák znečištěného ovzduší nebo systém, který pomocí umělé inteligence výrazně usnadní práci účetním,“ uvádí Andrea Šimoníková z univerzitního Centra podpory inovací, které program pořádá.

Finální Startup Show se uskuteční ve čtvrtek 12. dubna od 15 hodin v Aule VŠB-TUO v Ostravě-Porubě. Projekty budou před porotou bojovat o ceny v hodnotě více než 500 tisíc Kč, návštěvníci hlasující o nejlepší projekt naopak budou moci vyhrát vstupenku na Colours of Ostrava. V porotě zasedne novinář Miloš Čermák, investor Miloš Lukačka a e-commerce podnikatel Adam Kurzok.

Je neobyčejně povzbuzující vidět dohromady tolik úspěšných lidí, kteří nejen, že mají nápady, ale jdou za svým snem a makají na tom, aby své inovace zrealizovali a pustili je do světa. Moravskoslezský kraj získal v minulém roce titul „Chytrý region“, chceme podporovat nápady, které lidem šetří čas a peníze. Proto jsme se stali hlavním partnerem programu GREEN LIGHT a vítěznému projektu předáme šek na půl milionu korun,“ řekl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Krkoška a dodal, že o úspěšnosti GREEN LIGHTu svědčí i fakt, že se některé projekty už prosadily i v zahraničí a investice do nich přesáhly 30 milionů korun.

Přehled projektů, které se ve čtvrtek poprvé představí veřejnosti je k dispozici na webu programu.

Fotografie: archiv Green Lightu

DALŠÍ ČLÁNKY Z KATEGORIE Z OSTRAVY