Z OSTRAVY

Třetí nejlepší stavba z lepenky je z Ostravy

Na třetím místě celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky na téma „(Nová) národní knihovna České republiky“ se umístila SPŠS Ostrava. Získala tak cenu v hodnotě 5 000 Kč. Dokázali tak uspět ve velmi těžké konkurenci. Do soutěže se letos přihlásilo celkem 28 středních stavebních škol z celé České republiky.

Úkolem studentů letošního 12. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky bylo navrhnout a vytvořit originální model národní knihovny z vlnité lepenky. Soutěž dlouhodobě poukazuje na všestranné použití vlnité lepenky jako obalového materiálu, který nezatěžuje životní prostředí, a na její šetrnost k životnímu prostředí. Vlnitá lepenka je 100% recyklovatelná a oproti ostatním obalovým materiálům je ekologičtější.

Finálové kolo, do kterého postoupilo šest nejlepších staveb, a slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo 13. června 2018 v Zrcadlové kapli Klementina, sídle Národní knihovny České republiky. Ta byla mimo jiné i partnerem letošního ročníku soutěže.

Na prvním místě ohodnoceném poukazem na 20 000 Kč skončila VOŠS a SŠS Vysoké Mýto, druhé místo a 10 000 Kč získala SPŠS Josefa Gočára z Prahy. Vítěznou školou kategorie „Nejlepší obal z vlnité lepenky“ se stala VOŠS a SŠS Vysoké Mýto, která obdržela cenu v hodnotě 5 000 Kč. Letošní novou kategorii „Nejlepší prezentace/představení na zadané téma“ pak ovládla SPŠS Ostrava a dostala tak poukaz na 2 000 Kč.

Celostátní soutěž pořádá Svaz výrobců vlnitých lepenek sdružující nejvýznamnější české výrobce vlnité lepenky. Dlouhodobým partnerem je obalová společnost EKO-KOM, která provozuje celorepublikový systém zajišťující třídění, recyklaci a využití obalového odpadu. Soutěž navíc probíhala pod záštitou Ministerstvo životního prostředí.

 

Fotografie: Ing. Andrea Čeřovská, Crest Communications Ostrava s. r. o.

DALŠÍ ČLÁNKY Z KATEGORIE Z OSTRAVY